Rekuperacja Green-Tech

Nowoczesne rozwiązania grzewcze są dziś wysoce pożądane przez każdego, kto buduje lub remontuje dom.

Powodem jest przede wszystkim ergonomia. Możliwość pozyskania realnych oszczędności zachęca do instalowania systemów, które potrafią ponownie wykorzystać raz już utraconą energię. Rekuperacja jest pod tym względem wyjątkowa. To jedno z chętniej wybieranych rozwiązań nie bez przyczyny. Dowiedz się, dlaczego!

Odzyskiwanie ciepła - to możliwe

Niech ta skomplikowana nazwa nie działa na Ciebie zniechęcająco. System rekuperacji potrafi ponownie wykorzystać ciepło z wentylacji do ogrzewania pomieszczeń. Każdy, kto zdecyduje się na takie rozwiązanie w swoim domu, z jednej strony zyskuje stały dostęp do świeżego powietrza właśnie za sprawą wentylacji, a z drugiej zapewnia sobie ciepło, które w przeciwnym razie zostałoby wydalone na zewnątrz. Innymi słowy - zużyte już powietrze zostaje wyprowadzone z budynku, a do środka wraca to świeże, ogrzane za sprawą tego pierwszego. Co więcej, oba rodzaje powietrza nie stykają się ze sobą. Za ponowne wykorzystanie energii cieplnej odpowiedzialna jest specjalna centrala znajdująca się wewnątrz urządzenia wentylacyjnego. Tym sposobem można nie tylko ogrzewać pomieszczenia, ale także zagwarantować domownikom lekki oddech pozbawiony zanieczyszczeń (w tym kurzu czy smogu, który przedostaje się z zewnątrz do środka).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekuperacja: szereg korzyści

Wietrzenie? Można o nim zapomnieć. Tak samo, jak z montowania dodatkowych źródeł ciepła. Skuteczne ogrzewanie i klimatyzowanie pomieszczeń w domu odbywa się w całości za sprawą systemu rekuperacji. Lepsza efektywność grzewcza i zarazem mniejsze straty ciepła to kolejne zalety proponowanego rozwiązania. Wybór ten jest szczególnie zalecany tym, którzy myślą o budowie nowego domu i zastanawiają się nad znalezieniem dobrej alternatywy dla innych, powszechnie stosowanych urządzeń. Jeśli nie ma możliwości zastosowania paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła czy ogrzewania gazowego, system rekuperacji okaże się najlepszym możliwym rozwiązaniem.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o inwestycji tego typu? Trzeba mieć na uwadze, że rekuperacja służy nie tyle do ogrzewania czy klimatyzowania pomieszczeń, co do efektywnej wymiany powietrza. Każdy, komu zależy na usuwaniu zanieczyszczeń, powinien zastanowić się nad rekuperacją. System zapobiega przedostawaniu się smogu, spalin czy nisko zawieszonych pyłów, które są szkodliwe dla zdrowia. Wnętrze budynku zostaje też pozbawione tego, co gromadzi się wewnątrz, a zatem kurzu, roztoczy oraz innych niebezpiecznych mikrocząsteczek. W rezultacie mieszkańcy mogą cieszyć się dostępem do zawsze świeżego powietrza, nawet jeśli dom zlokalizowany jest przy ruchliwej drodze czy w centrum miasta. A jeśli dodamy do tego brak przykrych zapachów z kuchni, łazienki czy przedpokoju, to zyskujemy kolejny argument za wyborem takiego, a nie innego rozwiązania. Korzyści z instalacji tego systemu jest rzecz jasna znacznie więcej! Warto poznać je wszystkie przed podjęciem decyzji – w tym celu zachęcamy do kontaktu. Wskażemy jeszcze więcej plusów!

Co otrzymujesz od nas?

Z naszej strony możesz liczyć na profesjonalne wsparcie w szerokim znaczeniu tego słowa. Doradzamy wybór odpowiedniego rozwiązania. Dzięki nam dowiedz się, czy system rekuperacji jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Powiemy Ci, w jaki sposób wygląda realizacja takiej inwestycji i co należy wziąć pod uwagę na każdym etapie jej planowania. Naszą wiedzę opieramy z jednej strony na wieloletnim doświadczeniu, a z drugiej – na ciągłym poszerzaniu horyzontów. Wiemy, co proponujemy, w jaki sposób dokonać instalacji oraz jak w przyszłości zarządzać systemem, aby korzystanie z niego okazało się w pełni efektywne. Nie tylko doradzimy, ale także zaprojektujemy, zamontujemy system rekuperacji w Twoim domu. Jeśli masz pytania – nie zwlekaj z ich zadawaniem. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. A jeśli wiesz już, że system rekuperacji to właśnie to, czego szukasz – z przyjemnością rozpoczniemy realizację inwestycji jeszcze dziś!

Systemy rekuperacji

Dlaczego rekuperator czyli mechaniczny system wentylacji?

Obecne budownictwo domów jednorodzinnych (zarówno tych tradycyjnych ale również pasywnych i energooszczędnych) wykorzystuje szereg technologii które mają poprawić bilans energetyczny budynku; szczelne wielokomorowe okna, ocieplenie ścian, ogrzewanie podłogowe, nowoczesne system grzewcze to wszystko skumulowane razem ogranicza zużycie energii i daje niższe koszty ogrzewania. W tak szczelnie wykonanych budynkach stosowana dawniej wentylacja grawitacyjna przestaje spełniać swoje zadanie. Tradycyjna wentylacja nie radzi już sobie z odświeżaniem atmosfery w nowoczesnym budownictwie co znacząco przekłada się na jakoś powietrza dostarczaną do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepszym rozwiązaniem w twego typu obiektach jest zastosowanie SYSTEMU REKUPERACJI (nawiewno – wywiewnej). Która dodatkowo oprócz oczyszczania powietrza dostarczanego do obiektu umożliwia odzysk ciepła co znacząco obniża koszty ogrzewania budynku – nawet do 40%. System rekuperacji pozwala na obniżenie strat ciepła nawet o 95%. Mówiąc krótko – system wentylacji mechanicznej (rekuperator) z odzyskiem ciepła zapewnia odzysk ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka.

Jak działa system rekuperacji?

Świeże i chłodne powietrze zasysane jest przez czerpnię a następnie przechodzi przez wymiennik ciepła w centrali wentylacyjnej ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Oczyszczone i ogrzane powietrze dostarczane jest do pomieszczeń (salon, sypialnia, biuro).

 

Dokładnie taka sama ilość ciepłego, zużytego i wilgotnego powietrza usówana jest z łazienki i kuchni. Powietrze to przechodzi przez wymiennik i oddaje swoie ciepło do świeżego powietrza wchodzącego zzewnątrz nie mieszając się z nimi. Cały proces przebiega przy minimalnym poborze energii elektrycznej, nie podnosząc znacząco zużycia energii. 

Co daje nam system rekuperacji?

Efektywna wentylacja mechaniczna zapewniam nam ciągłą obecność świeżego powietrza bez konieczności aktywnego przewietrzania pomieszczeń. System rekuperacji to nie tylko komfort podczas codziennego przebywania w ciągle przewietrzonych pomieszczeniach ale również znacząca redukcja kosztów ogrzewania!

 

Nowoczesne systemy rekuperacji są energooszczędne, ciche i dają możliwość montażu w dowolnym miejscu w domu, ich kompaktowy wymiar sprawia, że montaż staje się prosty do zaplanowania. System wentylacji mechanicznej (rekuperator) zastępuje kominy wentylacji grawitacyjnej!

System rekuperacji zapewnia:

  • Duże oszczędności ogrzewania.
  • Wysoki komfort klimatyczny: idealną, jednakową w każdym pomieszczeniu temperaturę.
  • Szybkie usunięcie nadmiaru wilgoci i dwutlenku węgla oraz nieprzyjemnych zapachów.
  • Zabezpieczenie ścian przed zagrzybieniem i pleśnią

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gruntowy Wymiennik Ciepła (GWC)

Uzupełnieniem systemu wentylacyjnego opartego na rekuperatorze jest tzw. gruntowy wymiennik ciepła. Urządzenie to znane jest także pod nazwą „czerpnia gruntowa”.

Zalety:

  • Schłodzenie powietrza wchodzącego do budynku latem z 33˚C do 17˚C.
  • Podgrzanie powietrza wchodzącego do budynku zimą nawet z -22˚C do +3,5˚C.
  • Zabezpiecza rekuperator przed zamarzaniem.
  • Redukcja kosztów użytkowania budynku.
  • Optymalny komfort klimatyczny w domu.

Jesteśmy autoryzowanym partnerem polskiego producenta systemów rekupearcji Pro-Vent.

Green-Tech Sp. z o.o.

Niedźwiedź 180

34-735 Niedźwiedź

 

Telefony kontaktowe:

Biuro:

+48 18 473 18 62

Instalacje fotowoltaiczne:

+48 531 831 555

+48 530 821 814

 

Email: sklep@green-tech.com.pl

Wyślij nam wiadomość!