Instalacja fotowoltaiczna w 5 krokach

nuno-marques-0GbrjL3vZF4-unsplash 700

Proces projektowania oraz montażu instalacji przebiega obecnie znacznie sprawniej niż jeszcze kilka lat temu, wymaga także wsparcia firmy specjalizującej się w kompleksowych pracach fotowoltaicznych. Całą inwestycję można sprowadzić do 5 prostych kroków - ich wykonanie zagwarantuje niezależność energetyczną oraz pewność, że w parze z oszczędnością pójdzie troska o otaczającą przyrodę. 


1. Znajdź wykonawcę i omów wszystkie szczegóły, jak m.in. charakter budynku oraz wycena

Pierwszy krok już został zrobiony - właśnie znalazłeś odpowiedniego wykonawcę! Od 10 lat specjalizujemy się w projektowaniu oraz instalowaniu modułów fotowoltaicznych. Doskonale wiemy, na co zwrócić uwagę podczas projektowania systemów fotowoltaicznych i jakie formalności załatwić, aby zyskać jak najwięcej możliwości w korzystaniu z odnawialnych źródeł energii. Dla wykonawcy instalacji fotowoltaicznej istotne będą takie informacje, jak panujące na danym terenie warunki atmosferyczne czy kierunek padania promieni słonecznych. Nie bez wpływu na wielkość instalacji ma również metraż domu, a dokładniej powierzchnia dachu, jaka wykorzystana zostanie do przymocowania modułów fotowoltaicznych. Zużycie prądu i potrzeby energetyczne budynku to kolejne istotne dla wykonawcy dane, na podstawie których przygotuje dokładnie sporządzony i omówiony projekt. Ty również uzyskasz cenną informację - a mianowicie wycenę. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą, otrzymasz bezpłatny audyt. Dowiesz się także, ile będzie kosztować Cię kompleksowe wykonanie instalacji, a także, jakie oszczędności poczynisz, jeśli postawisz na nowoczesne moduły fotowoltaiczne. Zdobędziesz także informacje na temat możliwości dofinansowania inwestycji z programu "Mój Prąd", w zdobyciu którego chętnie Ci pomożemy. 


2. Wykonanie pomiarów - szacowanie zużycia energii oraz wybór miejsca na montaż

Nasi doświadczeni monterzy będą odpowiedzialni za wykonanie dokładnych pomiarów dachu, które umożliwią wybranie odpowiedniego miejsca na moduły fotowoltaiczne. Konieczne będzie sprawdzenie stanu jego pokrycia oraz powierzchni. Od powodzenia tego przedsięwzięcia zależeć będzie efektywność działania całej instalacji fotowoltaicznej. 


3.  Przygotowanie projektu instalacji fotowoltaicznych oraz załatwienie formalności związanych z jej przyłączeniem

Na podstawie wszystkich zebranych danych (zarówno podczas audytu, jak i inspekcji monterskiej), możemy przejść do przygotowania projektu systemu fotowoltaicznego. Planujemy, w jaki sposób zamontować moduły fotowoltaiczne, jakich komponentów użyć do ich właściwego zamontowania, a także którą drogą przeprowadzić przewody. Wszystko to z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Najważniejszą kwestią pozostaje jednak wybór miejsca na moduły fotowoltaiczne - to właśnie od tego będzie zależeć sukces naszych działań. Przy projektowaniu bierzemy pod uwagę mnóstwo różnorodnych czynników. Gdy wszystkie istotne kwestie zostają omówione, możemy przejść do procesu zgłaszania instalacji do dostawcy energii. 


4. Montaż paneli fotowoltaicznych

Przyszedł czas na zainstalowanie modułów fotowoltaicznych na Twoim dachu. Ważne, aby umożliwić naszym monterom jak najlepsze warunki pracy. Czas montażu zależy od stanu pokrycia dachu (może okazać się, że wymaga dodatkowej naprawy), mocy systemu oraz powierzchni dachu. Zwykle jednak, zwłaszcza w przypadku mniejszych instalacji, montaż modułów fotowoltaicznych nie zajmuje więcej niż jeden dzień. Specyfika naszej branży polega jednak na tym, że możemy pracować wyłącznie przy dobrej pogodzie. Dzień montażu może się więc przesunąć ze względu na pogorszenie się warunków atmosferycznych. 


5. Połączenie instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu

Przyszedł ten czas! Ostatni etap, bardzo ważny dla wykonawcy oraz dość emocjonujący dla Ciebie. Pozostaje już tylko połączyć ze sobą wszystkie elementy oraz sprawdzić, czy działają, jak należy. Odnawialne źródło energii jest już gotowe, aby produkować darmową energię dla Twojego domu.


Wróć

Przeczytaj również

Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach

Zapytaj o ofertę