hero 05-min

Mycie modułów

Mycie modułów fotowoltaicznych niesie ze sobą szereg korzyści wynikających głównie ze zwiększenia wydajności całego systemu fotowoltaicznego.

Profesjonalne czyszczenie fotowoltaiki

Powodów do czyszczenia paneli fotowoltaicznych jest dokładnie tyle samo ile występuje rodzajów zabrudzeń. A musimy pamiętać, że nie wszystkie zabrudzenia są widoczne na pierwszy rzut oka.

Kurz na panelach fotowoltaicznych to jeden z rodzajów zabrudzeń który jest widoczny i w bardzo wyraźny sposób obniżaja pracę całego systemu fotowoltaicznego. Zabrudzenie już tylko jednego modułu może obniżyć pracę całej instalacji fotowoltaicznej aż o 1/3. Mycie paneli PV nie tylko utrzymuje wysoką wydajność systemu ale również wydłuża jego sprawność.

image

Rodzą się zatem pytania:


 • ico

  czym czyścić panele fotowoltaiczne ?

 • ico

  czy można myć panele fotowoltaiczne samemu ?

 • ico

  czy trzeba myć panele fotowoltaiczne ?

 • ico

  jaki jest koszt czyszczenia paneli fotowoltaicznych ?

 • ico

  jakie środki do czyszczenia paneli fotowoltaicznych wybrać ?

 • ico

  jak często myć panele fotowoltaiczne ?

 • ico

  jak czyścić panele fotowoltaiczne w sposób bezpieczny ?


Do mycia paneli fotowoltaicznych wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt który zapewnia bezpieczeństwo zarówno osobom myjącym jak również całemu systemowi fotowoltaicznemu. To jeden z argumentów dla którego usługę mycia instalacji fotowoltaicznej warto zlecić specjalistą w tej dziedzinie. Odpowiednie mycie modułów fotowoltaicznych jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów które poradzą sobie z zabrudzeniami i są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Odpowiednie środki do mycia paneli fotowoltaicznych dają gwarancję, że moduły fotowoltaiczne zostaną umyte profesjonalnie i w sposób bezpieczny.

Ile kosztuje mycie paneli fotowoltaicznych ? Cena mycia paneli fotowoltaicznych zależy od wielkości systemu a korzyści wynikające z czystej instalacji fotowoltaicznej są nieporównywalnie większe od kosztów jej umycia.

image

Usługi mycia baterii słonecznych i nie tylko

Usługa mycia paneli fotowoltaicznych to również coś więcej, to również konserwacja paneli słonecznych. Po dokładnym umyciu modułów fotowoltaicznych mamy możliwość dokładniejszego zweryfikowania ewentualnych uszkodzeń mechanicznych.

image

Koszt mycia paneli fotowoltaicznych.

Podane ceny są cenami netto za profesjonalne umycie 1 kW modułów fotowoltaicznych.


150 zł do 5 kW/ 130 zł do 10 kW/ indywidualnie powyżej 10 kW


Myjemy nie tylko mikro instalacje fotowoltaiczne do 50kWp. Nasz zespół specjalizuje się również w myciu dużych farm fotowoltaicznych. Zabrudzenia modułów fotowoltaicznych na dużych farmach to ograniczenie produkcji energii elektrycznej dlatego też właśnie na farmach czystość powłok fotowoltaicznych powinna być priorytetem po uruchomieniu instalacji. Oferujemy specjalne abonamenty mycia i odśnieżania farm fotowoltaicznych.

Zamów mycie paneli fotowoltaicznych w Twoim mieście!

Zalecamy aby moduły PV myć dwa razy do roku. Dla osób które chciałby nie myśleć o tym kiedy myć moduły mamy specjalną usługę abonamentowego mycia paneli fotowoltaicznych. W ramach abonamentu myjemy moduły dwa razy do roku. Skorzystanie z abonamentu rocznego to również niższa cena. Zamawiając mycie w abonamencie otrzymujesz -10% rabatu na całą usługę mycia modułów.

Skorzystaj z naszych usług na terenie całego kraju. Usługę mycia modułów fotowoltaicznych realizujemy nawet do 7 dni od zlecenia a po skończonym procesie mycia otrzymasz od nas specjalny certyfikat.

video thumbnail

Masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami. Pełni energii do mycia czekamy na kontakt!

+48 18 473 18 62

biuro@green-tech.com.pl


Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach

Zapytaj o ofertę