hero 01

Pionowe instalacje fotowoltaiczne

Koncepcja systemu Next2Sun - pionowa instalacja modułów słonecznych wykorzystująca promieniowanie słoneczne dwustronnie (moduły „bifacialne”).

Płot fotowoltaiczny z paneli firmy Next2Sun

Bazując na rozwiązaniach systemowych pionowych paneli fotowoltaicznych Next2Sun stworzono bifacjalne ogrodzenie fotowoltaiczne, czyli płot.

Jest to solidna konstrukcja stalowa, składająca się z dwóch słupków i rygli. Całkowita wysokość systemu ogrodzeniowego może być elastycznie modyfikowana. W standardowej wersji jednorzędowej wynosi ona 1,50–1,80 m, w dwurzędowej 2,50- 2,80 m. Korzystając z zastosowania paneli fotowoltaicznych w naszej konstrukcji zabudowy Twoje ogrodzenie staje się dodatkowo dostawcą enegii elektrycznej!

image

Konstrukcja pionowo ustawianych modułów PV doskonale nadaje się zarówno pod budowę dużych farm fotowoltaicznych, jak również do indywidualnej produkcji energii elektrycznej w gospodarstwach rolnych lub zakładach przemysłowych.

Panele fotowoltaiczne mogą znajdować się również na gruntach przeznaczonych pod wypas bydła lub drobiu. Poprzez pionowe usadowienie konstrukcji nie zostaje praktycznie naruszony bilans wody z wód opadowych. Tak skonstruowany system powoduje tylko niewielkie zmiany w natężeniu promieniowania słonecznego; ubędzie tylko o około 10-15% rocznego promieniowania słonecznego.

Konstrukcja ogrodzenia słonecznego Next2Sun pozwala dostosować się do prawie każdego terenu i można ją szybko zainstalować za pomocą zaledwie kilku połączeń śrubowych.

Kotwienie profili w ziemi odbywa się poprzez wbijanie ich za pomocą samojezdnego kafara na głębokość ok. 1,5-2,0 metrów. W przypadkach szczególnych w zależności od rodzaju gruntu wykonuje się wiercenia lub tworzy odpowiedni fundament.

image

Nasze ogrodzenia fotowoltaiczne charakteryzują się długą żywotnością i są dostosowane do spełnienia wysokich wymagań statycznych, które wynikają przede wszystkim z obciążeń wiatrem.

Pionowa orientacja konstrukcji nośnej paneli uniemożliwia osadzanie się i zaleganie np. kurzu lub śniegu na panelach, przez co eksploatacja ich jest praktycznie bezinwazyjna.Ocynkowana powierzchnia zapewnia dodatkową ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych.

image

Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach

Zapytaj o ofertę