Odnawialne

źródła energii

GREEN TECH Sp. z o.o. od 2010 roku prężnie się rozwija w branży odnawialnych źródeł energii.

Koncepcja systemu Next2Sun - pionowa instalacja modułów słonecznych wykorzystująca promieniowanie słoneczne dwustronnie (moduły „bifacialne”).

Wyższa wydajność

Do 15% wyższa wydajność energii elektrycznej na kW

Charakterystyka dobowa

Odciążanie sieci elektrycznych poprzez zasilanie rano i wieczorem

Rolnictwo

Panele zajmują jedynie ok.1% przeznaczonej do ich montażu powierzchni pola

Natura i środowisko

Nie zagraża rozwójowi różnorodnych siedlisk gatunków ptaków i owadów

W zależności od zastosowanego typu modułu uzyski energii dzięki rozwiązaniu oferowanemu przez Next2Sun są wyższe przeciętnie od 5 do 15% w porównaniu do tradycyjnej instalacji PV.

Opracowana i opatentowana przez konstruktorów Next2Sun konstrukcja wykorzystania modułów dwustronnych ustawianych pionowo w orientacji wschód-zachód zapewni znacznie większą produktywność energii w porze porannej i popołudniowej, co umożliwia inwestorom skorzystanie z wyższych cen energii notowanych w tym czasie na giełdzie (gdy w środku dnia ceny będzie obniżać rosnąca generacja z fotowoltaiki konwencjonalnej), co w połączeniu ze zwiększoną produktywnością zapewni wyższe zyski nawet o 25% w stosunku do tradycyjnych instalacji PV

Panele fotowoltaiczne Next2Sun przyjazne dla rolnictwa

Koncepcja wykorzystania modułów dwustronnych ustawianych prostopadle do podłoża w rzędach w odległości 8-13 metrów nadal umożliwia użytkowanie gruntu do celów rolniczych.

Panele zajmują jedynie ok.1% przeznaczonej do ich montażu powierzchni pola. Przestrzenie te pozwalają na zastosowanie konwencjonalnych maszyn rolniczych, co gwarantuje efektywne zarządzanie pracą w terenie, np. mechaniczne koszenie łąk przy użyciu ciągnika.

Panele fotowoltaiczne Next2Sun przyjazne dla rolnictwa

Konstrukcja pionowo ustawianych modułów PV doskonale nadaje się zarówno pod budowę dużych farm fotowoltaicznych, jak również do indywidualnej produkcji energii elektrycznej w gospodarstwach rolnych lub zakładach przemysłowych.

Panele fotowoltaiczne mogą znajdować się również na gruntach przeznaczonych pod wypas bydła lub drobiu. Poprzez pionowe usadowienie konstrukcji nie zostaje praktycznie naruszony bilans wody z wód opadowych. Tak skonstruowany system powoduje tylko niewielkie zmiany w natężeniu promieniowania słonecznego; ubędzie tylko o około 10-15% rocznego promieniowania słonecznego.

Płot fotowoltaiczny z paneli firmy Next2Sun

Bazując na rozwiązaniach systemowych pionowych paneli fotowoltaicznych Next2Sun stworzono bifacjalne ogrodzenie fotowoltaiczne, czyli płot.

Jest to solidna konstrukcja stalowa, składająca się z dwóch słupków i rygli. Całkowita wysokość systemu ogrodzeniowego może być elastycznie modyfikowana. W standardowej wersji jednorzędowej wynosi ona 1,50–1,80 m, w dwurzędowej 2,50- 2,80 m. Korzystając z zastosowania paneli fotowoltaicznych w naszej konstrukcji zabudowy Twoje ogrodzenie staje się dodatkowo dostawcą enegii elektrycznej!

Płot fotowoltaiczny z paneli firmy Next2Sun

Konstrukcja ogrodzenia słonecznego Next2Sun pozwala dostosować się do prawie każdego terenu i można ją szybko zainstalować za pomocą zaledwie kilku połączeń śrubowych.

Kotwienie profili w ziemi odbywa się poprzez wbijanie ich za pomocą samojezdnego kafara na głębokość ok. 1,5-2,0 metrów. W przypadkach szczególnych w zależności od rodzaju gruntu wykonuje się wiercenia lub tworzy odpowiedni  fundament. 

Płot fotowoltaiczny z paneli firmy Next2Sun

Nasze ogrodzenia fotowoltaiczne charakteryzują się długą żywotnością i są dostosowane do spełnienia wysokich wymagań statycznych, które wynikają przede wszystkim z obciążeń wiatrem.

Pionowa orientacja konstrukcji nośnej paneli uniemożliwia osadzanie się i zaleganie np. kurzu lub śniegu na panelach, przez co eksploatacja ich jest praktycznie bezinwazyjna.Ocynkowana powierzchnia zapewnia dodatkową ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych.