Ile energii produkuje panel fotowoltaiczny?

zlogo1 (1)

Przed podjęciem decyzji o zamontowaniu modułów fotowoltaicznych należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Konieczne jest sprawdzenie warunków przyłącza do sieci. Przyszłych konsumentów interesuje również to, w jaki sposób można rozliczać się z nadwyżek prądu. Mało kto zadaje sobie jednak pytanie, ile energii produkuje instalacja fotowoltaiczna – dowiedzmy się, dlaczego jest to cenna informacja i co możemy dzięki niej zyskać.

 

Co wpływa na działanie modułów fotowoltaicznych?

Każdy, kto poważnie myśli o codziennym korzystaniu z energii odnawialnej prędzej czy później będzie musiał określić potrzeby energetyczne gospodarstwa domowego. Do tego konieczne jest pozyskanie wiedzy na temat tego, ile energii może wyprodukować 1 kW zamontowanych modułów fotowoltaicznych. Tak z kolei ustala się, jaka ich ilość zostanie zamontowana na dachu bądź usytuowane na gruncie. Informacje na temat wydajności systemu najlepiej zweryfikować z instalatorem. Uzyskanie wartości sugerowanej przez instalatora będzie zależało jednak od wielu różnych czynników, takich jak ekspozycja na promienie słoneczne czy kąt nachylenia modułów. Nie bez znaczenia będą również warunki atmosferyczne panujące w danym regionie i stopnia nasłonecznienia w danym miesiącu.

Panel fotowoltaiczny – jak wiele potrafi?

Dla uproszenia zakłada się, że 1kWp jest w stanie wyprodukować ok. 0,80 kWh dziennie, czyli 900 -1000 kWh energii elektrycznej w ciągu roku. 

Wróć

Przeczytaj również

Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach

Zapytaj o ofertę