Blog

 • 13/09/2021 0 Komentarze
  Montaż paneli fotowoltaicznych - różne konstrukcje i rozwiązania

  Nie bez przyczyny coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. To energooszczędny sposób na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł, wspierający ekologię i jednocześnie znacznie minimalizujący koszty zużycia prądu. Duża zaleta takiego rozwiązania to fakt, że fotowoltaika jest dość elastyczna, jeśli chodzi o dostępne metody instalacji. Różne konstrukcje odpowiadają na potrzeby różnych obiektów. Tym sposobem z tkwiącego w modułach potencjału może skorzystać dziś niemal każdy. Dowiedzmy się, jakie rozwiązania są obecnie stosowane i które z nich okaże się najlepszym dla Ciebie.

  Dowiedz się więcej
 • 06/08/2021 0 Komentarze
  Projektowanie instalacji fotowoltaicznej – jak zrobić to poprawnie

  Gwarancją dobrze wykonanej instalacji fotowoltaicznej jest przede wszystkim porządnie wykonany projekt. To na jego postawie monterzy będą mogli dopasować odpowiednie rozwiązania w zakresie układu paneli, a także sięgnąć po konkretną technologię. My natomiast uzyskamy pełen wgląd w to, jak będą prezentować się panele. Zanim więc zdecydujemy, że dom będzie bardziej ekologiczny, musimy wykonać kilka dodatkowych czynności w celu przygotowania przemyślanego projektu instalacji fotowoltaicznej. Jakie elementy muszą się w nim znaleźć i co należy wziąć pod uwagę?

  Dowiedz się więcej
 • 25/03/2021 0 Komentarze
  Ile energii produkuje panel fotowoltaiczny?

  Przed podjęciem decyzji o zamontowaniu modułów fotowoltaicznych należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Konieczne jest sprawdzenie warunków przyłącza do sieci. Przyszłych konsumentów interesuje również to, w jaki sposób można rozliczać się z nadwyżek prądu. Mało kto zadaje sobie jednak pytanie, ile energii produkuje instalacja fotowoltaiczna – dowiedzmy się, dlaczego jest to cenna informacja i co możemy dzięki niej zyskać.

  Dowiedz się więcej
 • 02/03/2021 0 Komentarze
  Panele fotowoltaiczne - jaki to koszt?

  Nie ma wątpliwości, że panele fotowoltaiczne to inwestycja opłacalna i przyszłościowa. Coraz więcej małych i średnich firm, a także prywatnych właścicieli domów jednorodzinnych, decyduje się na ich montaż ze względu na związane z tym oszczędności. Mimo to wciąż zadajemy sobie pytanie, ile może wynieść koszt instalacji? I czy właśnie teraz jest najlepszy czas na zmianę?

  Dowiedz się więcej
 • 01/02/2021 0 Komentarze
  Jakie są plusy korzystania z odnawialnych źródeł energii?

  Odłóżmy na moment koszty zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii i zastanówmy się, jakie zalety się z tym wiążą. Co sprawia, że po nowoczesne instalacje, które pozwalają na korzystanie z działania słońca, wiatru i wody są tak chętnie uwzględniane w planach architektonicznych zarówno nowych, jak i istniejących już budynków. Na wybór takiego rozwiązania stawiają nie tylko właściciele domów jednorodzinnych (choć należą do dość dużej i stale rosnącej grupy konsumentów zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii), ale także zarządcy budynków komercyjnych, publicznych oraz przemysłowych.

  Dowiedz się więcej
 • 01/12/2020 0 Komentarze
  Dofinansowanie do fotowoltaiki, jak obniżyć jej koszt?

  Poszukiwanie alternatywnych źródeł energii z chwilowej mody przeobraziło się w konkretne działania. Coraz częściej stawiamy na rozwiązania, które nie dość, że w realny sposób wpływają na środowisko, to dodatkowo generują oszczędności. Jest to co prawda spora inwestycja, trudno nazwać ją jednak nieopłacalną. Zwłaszcza, że istnieje kilka sposobów na to, aby obniżyć koszty instalacji fotowoltaicznej.

  Dowiedz się więcej
 • 02/10/2020 0 Komentarze
  Instalacja fotowoltaiczna w 5 krokach

  Proces projektowania oraz montażu instalacji przebiega obecnie znacznie sprawniej niż jeszcze kilka lat temu, wymaga także wsparcia firmy specjalizującej się w kompleksowych pracach fotowoltaicznych. Całą inwestycję można sprowadzić do 5 prostych kroków - ich wykonanie zagwarantuje niezależność energetyczną oraz pewność, że w parze z oszczędnością pójdzie troska o otaczającą przyrodę.

   

  Dowiedz się więcej